Мій сайт
Головна | Реєстрація | Вхід
Середа, 22.05.2024, 01:16
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [10]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 8
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Пігментні чи водорозчинні чорнила?

Пігментні чи водорозчинні чорнила?

Вересень 6, 2010 за авторством Vasya_F

Epson з СНПЧФактично, є два типи чорнила для принтерів: пігментні і водорозчинні. Кожен вид чорнила має свої переваги  і недоліки.

Пігментні чорнила. Вони містять пігмент - мілкодисперсну (розмір часток порядку 0,1 мкм) органічну речовину, коагулюючий компонент, ПАР-стабілізатор (антикоагулянт), розчинник (зазвичай вода в суміші з органічними розчинниками). Пігментні чорнила представляють собою сполуку де частинки пігменту, не розчинного у воді, рівномірно розподілені за об'ємом.

Під час друку з такими чорнилом відбуваються складні фізико-хімічні процеси. При вилітання чорнила з сопла друкуючої головки випаровується частина розчинника, при контакті з папером частина розчинника, що залишилася,  просочується в папір а пігмент залишається на поверхні паперу. За участю кисню з повітря відбувається коагуляція (згортання) чорнила з переходом їх в нерозчинний стан, що додає відбитками водостійкість.

Перевагами використання такого чонила є:
- велика стійкість до впливу навколишнього середовища (світла, повітря і вологості); 
- ставлять якість друку в меншу залежність від носія, друк непоганий, навіть якщо друкувати на звичайному папері для офісу;
- забезпечують більшу, ніж водорозчинні насиченість кольору;
- забезпечують отримання більш чітких відбитків.

Недоліками використання є:
- неможливо досягти широкого колірного обхвату, як при використанні водорозчинного чорнила;
- дюзи забиваються частіше, а промити їх складніше;
- погано вбирається в дешевий папір. 
- коштують дорожче, ніж "водянка".

Водорозчинні чорнила - чорнила, вироблені на основі розчинних у воді барвників з добавками різних компонентів, коригуючих в'язкість, рівень Ph, щільність і інші характеристики.

Переваги використання наступні:
- якщо вірно використовувати правильні колірні профілі, можна отримати більш широкий колірний обхват, в порівнянні з сумісним пігментним чорнилом;
- дюзи принтера рідше забиваються, і промити їх легше, ніж ті, які забиті пігментом;
- дає можливість використовувати при друку більш дешевий глянцевий папір;
- дешевше пігменту.

Недоліки:
- відбитки вицвітають на повітрі і під дією світла швидше (у альбомі нормальний вигляд зберігається);
- на простому папері чорнило може розпливатися, і просочуватись на іншу сторону паперу .

відбивання світла пігмент водні чорнила

Відомі фірми-виробники принтерів Hewlett-Packard, Canon, Lexmark,  Epson використовують у своїх моделях як водорозчинні так і пігментні чорнила, залежно від моделей принтерів, їх призначення та картриджів, які в них використовуються.

Тому важливо знати яке чорнило використовувалося в картриджах і яке слід використовувати в подальшому. Це важливо тому, що при змішуванні різних типів чорнила відбувається утворення осаду і засмічення сопел голівки, що може спричинити повну непрацездатність принтера. Щоб цього не сталося не варто заливати пігментні чорнило в картридж, де були водорозчинні і навпаки. 

Але можливий варіант переведення, наприклад, принтера з пігментних чорнил на водяні (може бути і навпаки) з метою покращення якості друку на недорогих типах фотопаперу і зменшення проблем з засміченням та засиханням друкуючої голови.
В таких випадках слід ретельно промити картриджі чи СНПЧ перед заправленням іншим типом чорнила, це не дуже простий процес і бажано звернутись до спеціалістів.
Також якщо планується заміна пігментного чорнила на водне з цим бажано не зволікати, бо пігмент в процесі роботи може відкладатись в друкуючій голові і переходити в твердий стан і зняти весь цей шар в процесі промивки голови дуже складно, а деколи неможливо. 

У всіх питаннях, пов'язаних  з вибором чорнила, обслуговуванням друкуючої техніки ви можете звернутись в нашу лабораторію де вам нададуть кваліфіковану пораду і допомогу.

Категорія: Мої статті | Додав: xotin (08.02.2013)
Переглядів: 4273 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz